Golfresort Monachus

Golfový areál Monachus vzdálený 34 km od Lázní Aurora zahrnuje mistrovské 18-jamkové hřiště Mnich a veřejné 9-jamkové hřiště Nová Bystřice. Hřiště se nachází v malebné krajině s rozsáhlými lesními komplexy, početnými rybníky, skalnatými remízky s velkými žulovými balvany. Právě pro přírodní charakter krajiny, ale i pro poněkud sychravější podnební ráz, je tato oblast nazývána Českou Kanadou.

Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Každoročně se zde pořádají nejen prestižní komerční akce, ale také republikové a mezinárodní profesionální turnaje. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.

Devítijamkové hřiště Nová Bystřice bylo prvním veřejným hřištěm v České republice. Není příliš náročné a patří mezi oblíbená hřiště pro začínající golfisty. Je zasazeno do mírně zvlněné krajiny a nabízí hráčům ideální podmínky nejen pro trénink.

Další informace o rezortu najdete na jeho webových stránkách.


Golf Club Haugschlag

Hned za českými hranicemi, pouhých 40 km od Lázní Aurora  leží jeden z nejhezčích rakouských golfových resortů Golf Club Haugschlag a Waldviertel. Okolí Haugschlagu právem náleží přezdívka – nejzdravější kout Rakouska. Uprostřed podmanivé přírody, která si vás získá, leží dvě mistrovská 18-jamková hřiště Haugschlag – Old course a Waldviertel – New course, která již několikrát hostila Austrian Open PGA European Tour, opakovaně byla zvolena „Golfovým hřištěm roku" a celý resort nese vyznamenání „Leading Golfcourses Austria". 
Herní dráhy jsou citlivě vsazené do okolní krajiny a jsou lemovány přírodními rybníky, romantickými lesíky a Waldviertelskými viklany. Ferveje jsou na Haugschlagu (Old course) poměrně úzké. Hřiště začíná v lese a pak vás přivede na louky. To platí i pro hřiště Waldviertel, které je zasazeno do lesů ještě výrazněji. 
Díky speciálnímu hraničnímu přejezdu pro golfisty, který je průjezdný golfovým autíčkem, se Vám otevírá možnost zahrát si na dalších 27 jamkách na českém území v Golfovém areálu Monachus.

Další informace o rezortu najdete na jeho webových stránkách.


Golf Club Český Krumlov

18-jamkové českokrumlovské golfové hřiště, které je od Lázní Aurora vzdálené 44 km, nabízí originální jihočeskou kombinaci rovnějších i více zvlněných greenů, kratších, ale i dlouhých čtyřparů a několik tříparových jamek. Hráči zde nemusí hrát první ranou 250 metrů - je to hřiště o rozhodující ráně do greenu a bylo postaveno tak, aby i hráči s vyšším hendikepem si zde zahráli par častěji než na dalších hřištích.

 • PO - ČT 560 Kč (pro golfové seniory 390 Kč - M>55, Ž>51)
 • PÁ - NE 800 Kč (pro golfové seniory 600 Kč - M>55, Ž>51)

Další informace o rezortu najdete na jeho webových stránkách.


Golfový klub Hluboká nad Vltavou

Golfový resort se nachází přímo ve městě Hluboká nad Vltavou. Rozprostírá se v nádherném přírodním prostředí anglického parku pod zámkem Hluboká na ploše 68 ha. Najdete zde klubovnu s restaurací a pro-shopem, tréninkový areál a dvě golfová hřiště - mistrovskou 18- a 9 jamkovou akademií.


Další golfové areály

Bowling

 • Lázeňský dům Aurora - Bowling Bar (tel. 384 750 331)
 • Lázeňský dům Berta - Pizza Restaurant Top-Spin (tel. 384 754 400)

Cykloturistika

Třeboň a okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras láká k poznávání okolní přírody nebo různých historicky zajímavých míst. (např. naučné stezky „Okolo Třeboně“ a „Rožmberk“ nebo trasy Chlumecké rybníky, Nadějská rybniční soustava atd.)


Fitness

 • Lázeňský dům Aurora (tel. 384 750 666)

Vnitřní bazény

 • Lázeňský dům Aurora: bazén s mírně slanou vodou (25 m) + vodní atrakce (tel. 384 750 666)

Třeboňský vodní svět - venkovní bazény

 • venkovní bazénový komplex o rozloze cca 8 300 m² (tel. 384 750 281)

Squash

 • Lázeňský dům Berta (tel. 384 754 111)

Tenis

 • Lázeňský dům Berta – venkovní kurt, tenisová hala (tel. 384 754 111), on-line rezervace ZDE
 • Tenisový klub u sportovní haly
 • Sportcentrum Doubí

Turistika

Třeboň se nachází v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Celé území CHKO je protkáno sítí značených turistických cest, které nabízejí turistům mnoho zajímavých cílů. Část značených tras mohou využít i milovníci cykloturistiky. 
(např. naučné stezky „Cesta kolem Světa“, „Červené Blato“, „Tereziino údolí“ nebo Stezka zdraví „Hrádeček“)


In-line bruslení

Nádherná přírodní 7 km trasa vede z okraje Třeboně směrem na Stříbřec. Dlouhá asfaltová a relativně i široká cesta lesem se klikatí mezi rybníky a vede po absolutní rovině. Dá se po ní dojet až na silničku, která vás zaveze ke Stříbřeckému mostu a k občerstvení u penzionu U Emy Destinnové. Zaparkovat lze přímo na odbočce, kousek za městem (asi 500 metrů za penzionem Petra Voka na zastávce a točně autobusů MHD, výpadovka na Chlum u Třeboně).

Aktuální informace

Důležité novinky nebo lázeňský časopis k ranní kávě

Slatinné lázně Třeboň

Slevový kód JARO2024 je tady!

Třeboňské lázně pro vás připravily speciální dubnovou slevu ve výši 10 % na všechny pobyty... 

Více informací
Slatinné lázně Třeboň

Akce 500 Kč/osoba po celý rok 2024

Akce platí po celý rok 2024 pro všechny stávající a nové rezervace. 

Více informací