Lékařská vyšetření

Vstupní lékařské vyšetření – zahrnuje odebrání anamnézy, provedení základního klinického vyšetření, cíleného vyšetření pohybového aparátu, stanovení diagnózy a léčebného plánu, záznam do zdravotní dokumentace.


Léčebné paušály

Programy SPA a VITAL zahrnují vstupní lékařské vyšetření, léčebný paušál a procedury v počtu a skladbě dle ordinace lékaře. Paušály dále zahrnují výkony lékařů, sester, léky a pomocná vyšetření, tzn. nejsou zvlášť účtována jednotlivá lékařská vyšetření.


Koupele a zábaly

Slatinná koupel* – koupelová forma peloidní (kašovité) směsi slatiny a vody o teplotě 37-38 °C, délka trvání 15 min., následuje sprcha a suchý ovin. Působí postupné rovnoměrné prohřívání organismu, vede ke svalovému uvolnění, prokrvení a regeneraci tkání. Je vhodná zejména u revmatických onemocnění, degenerativních poruch kloubů a svalů, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu.


Slatinný zábal* – zábalová forma peloidní směsi o vyšší hustotě a teplotě 40 °C, délka trvání 15 min., aplikuje se na postižená místa, následuje sprcha a suchý ovin. Má podobný efekt, podává se v případě, kdy není možno absolvovat slatinnou koupel.


Koupel perličková – koupel s probubláváním vzduchu z drobných trysek, teplota koupele je 36 – 38 °C , délka trvání 15 min., následuje suchý ovin. Působí relaxačně až sedativně, ve vyšších teplotách lehce dráždivě s jemným masážním účinkem.


Koupel přísadová (jodová, solfatanová, bylinková) – koupel o teplotě 37 °C s různými přísadami, délka trvání 15 min., následuje suchý ovin. Působí mírné prohřátí organismu s příznivým účinkem přísady na kůži.


Koupel uhličitá – koupel s přísadou oxidu uhličitého, teplota 34 °C, délka trvání 15 min., následuje suchý ovin. Má specifický vasodilatační účinek, je vhodná u onemocnění srdce a cév.


Koupel perličková s bylinkami – Perličková koupel s přísadou bylin. Délka trvání procedury 15 min., následuje suchý ovin.


Pivní koupel Regent - má pozitivní účinky na tělo i mysl a spojuje koupel s konzumací piva. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace – účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy.


Koupel s minerální solí z Mrtvého moře - bohatá na minerály, je přirozeným zdrojem péče o krásnou a zdravou pokožku. Účinně doplňuje a podporuje léčbu kožních potíží jako jsou ekzémy, lupénka i akné. Pomáhá a poskytuje úlevu při svalových potížích a bolestech, zlepšuje krevní oběh a rozproudí tok lymfy. Délka trvání 15 min., následuje sprcha suchý ovin 15 minut.


Vířivá lázeň celková - koupel s působením masážních vodních trysek s provzdušněním, teplota 37 °C, délka trvání 15 min.


Vířivá lázeň částečná – na horní nebo dolní končetiny, teplota 37 °C, délka trvání 10 min. Má osvěžující účinek na končetiny s jemným masážním efektem proudu vody.


Sauna – opakovaný střídavý pobyt v potírně s teplotou 80 - 90 °C po dobu několika minut s ochlazením ve sprše nebo bazénku se studenou vodou. Je vhodná pro otužování, zvyšování obranyschopnosti organismu.


Masáže

Klasická masáž – mechanické působení ručními hmaty za pomoci masážní emulze (délka trvání částečné masáže 15 minut, celotělové 50 minut). Vede k uvolnění kůže, podkoží, svalů s následným zvýšeným prokrvením a regenerací.


Podvodní masáž – masáž proudem vody pod hladinou v koupeli, délka trvání 15min. Spojuje se zde mechanický a tepelný účinek s vodním prostředím.


Masážní lůžko – Hydrojet – suchá masáž tryskami na vodním lůžku v teplém prostředí, délka trvání 15 min. (váhově omezeno do 120 kg).


Lymfodrenáž ze zdravotní indikace*– manuální drenáž lymfatických cév, délka trvání 55 min. odstraňuje lymfatické otoky, proceduru ordinuje lékař, provádí školený fysioterapeut.


Přístrojová lymfodrenáž – Pneuven – tlaková lymfodrenáž pomocí vícekomorových návleků, vhodná u otoků dolních končetin.

Pohybové terapie

Fyzioterapie*– ošetření fyzioterapeutem za pomoci různých manuálních a rehabilitačních technik, jejichž volba se děje na základě kinesiologického rozboru, délka trvání 30 min., je ordinována lékařem.


Kineziotaping (kineziologické tejpování speciální páskou) - je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému. Tento progresivní a organismus nijak nezatěžující způsob léčení přináší nebývalý pokrok v účinnosti a v rychlosti při úlevě a léčbě prakticky všech svalových i kosterních problémů.


Léčebná tělesná výchova skupinová – skupinové cvičení pod vedením fyzioterapeuta, délka trvání 30-60 min., zaměření voleno dle diagnozy, je ordinována lékařem.


Cvičení v bazénu – cvičení v bazénu s teplou vodou, délka trvání 20 min., využívá teplého vodního prostředí, nadlehčení a současně odporu vody při pohybu.


Fitness – cvičení na přístrojích, délka trvání 30 min.


Plavání – plavání v bazénu 25m, teplota vody 30 °C (60 min.)


Fyzikální terapie

Elektroléčba*

 • Interferenční proudy* – středněfrekvenční proudy, které po vzájemném propojení působí jako nízkofrekvenční, mají myorelaxační a analgetický účinek.
 • Krátkovlnná diatermie* – využívá tepelného účinku vysokofrekvenčního proudu
 • Stimulační proudy* – slouží k stimulaci svalové činnosti.
 • Galvanická lázeň* – jde o aplikaci stejnosměrného proudu ve vodním prostředí formou tzv. čtyřkomorových vaniček, dle zapojení polarity má sedativní nebo stimulační účinek, působí prokrvení tkání, snižuje svalové napětí.

Magnetoterapie* – aplikace pulsního magnetického pole s účinkem analgetickým, vasodilatačním, myorelaxačním, protizánětlivým, urychluje hojení – zejména kostí.


Ultrazvuk* – elektrická vysokofrekvenční energie přeměněná na mechanickou a tepelnou, způsobuje mikromasáž tkání s efektem myorelaxačním, analgetickým, protizánětlivým.


Světloléčba

 • Biolampa* – využití polarizovaného světla k lokálnímu ozařování bolestivých míst, vhodná i k terapii jizev.
 • Laser* – aplikace polarizovaného polychromatického, koherentního, nondivergentního paprsku k lokálnímu ošetření postiženého místa s účinkem protizánětlivým, biostimulačním, analgetickým, urychluje hojení kožních defektů.

Parafín* – aplikace parafínových obkladů na postižená místa, působí intenzivní prohřátí

Ostatní procedury

Inhalace – zvlhčování dýchacích cest s pomocí přísad, např. Vincentky, délka trvání 10 min.


Oxygenoterapie – inhalace kyslíku nosní sondou nebo maskou, vede k regeneraci buněk hlavně mozkových, současně se podává směs vitamínů a minerální vody, relaxační hudba, délka trvání 60 min. Působí proti arterioskleróze a při opakovaných kůrách zpomaluje proces stárnutí.


Plynové injekce* – aplikace CO2 plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře, mají vasodilatační a analgetický účinek.


Důležité upozornění pro lázeňské hosty

 • Dovolujeme si Vás požádat o dodržování stanovených časů konání procedur.
 • Na procedury se dostavte včas, minimálně 5 min. před začátkem.
 • V případě Vašeho zpoždění ztrácíte nárok na poskytnutí a náhradu procedury a budou uplatněny stornopoplatky za nedostavení se na procedury bez oznámení storna, které činí 100% z celkové ceny procedur.
 • Při předčasném odjezdu z jiného než zdravotního důvodu bude účtován stornopoplatek ve výši 100% ze zbývající ceny za nevyčerpané objednané procedury.
 • Při stornu procedur kratším než 24 hodin před načasovaným termínem bude účtován stornopoplatek ve výši 100% z celkové ceny procedur.
 • Složení procedur v balíčcích relaxačních pobytů nelze měnit (pouze ze zdravotních důvodů dle ordinace lékaře).

Dovolujeme si Vás upozornit, že k absolvování léčebných procedur označených hvězdičkou* je nutná předchozí lékařská konzultace o vhodnosti jejich výběru k léčení, případně k prevenci. Konzultaci můžete absolvovat u Vašeho ošetřujícího praktického nebo odborného lékaře, o čemž přinesete lékařské doporučení (u klientů ve věku 70 let a výše je lékařské doporučení od praktického nebo odborného lékaře nutné) nebo uskutečnění konzultace stvrdíte svým podpisem v části čestné prohlášení. Formulář ke stažení zde.

Aktuální informace

Důležité novinky nebo lázeňský časopis k ranní kávě

Slatinné lázně Třeboň

Super last minute nabídka!

Třeboňské lázně pro vás připravily speciální Super last minute nabídku ve výši 10 % na všechny pobyty... 

Více informací
Slatinné lázně Třeboň

Lázeňská Třeboň 2024

V sobotu 3. srpna na třeboňském náměstí.

Více informací
Lázně Aurora

Saunové ceremonie a peelingy

Nově nabízíme v Saunovém světě Peelingy a Saunové ceremonie.

Více informací